Pro a proti

Uvědomte si, jakým tempem roste chudoba, říká odborářka. Nevykreslujme Česko jako spálenou zemi, oponuje ekonom

Pro a proti

Uvědomte si, jakým tempem roste chudoba, říká odborářka. Nevykreslujme Česko jako spálenou zemi, oponuje ekonom
Josef Středula v čele protestů Za lepší budoucnost (27.11.2023)

Plus

Odboráři kritizují vládní konsolidační balíček, důchodovou reformu nebo ceny energií. Jsou jejich požadavky opodstatněné? Jaký dopad mohou mít na českou ekonomiku? Ministři i premiér tvrdí, že důvodům stávky nerozumí. Podle člena Národní rozpočtové rady Petra Musila jsou požadavky odborů nesrozumitelné.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Začal den protestů. Do stávky by se podle odborů mělo zapojit až 70 % škol. Stávkují ale i zdravotnické odbory. Protestuje se i v některých firmách. Cílem stávky je podle šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly přimět vládu reflektovat to, co se děje ve společnosti. Premiér Petr Fiala má stávku za neodůvodněnou a v předvečer protestů uvedl, že za nimi stojí politické ambice některých odborářských vůdců. V odbory protestují proti podobě vládního konsolidačního balíčku i důchodové reformy, drahým energiím a vysoké inflaci. Je stávka účinným řešením současných problémů, nebo může situaci ještě zhoršit?

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je člen Národní rozpočtové rady Petr Musil. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. A díky za pozvání. A do našeho přenosového vozu zdravím předsedkyni zdravotnických odborů Dagmar Žitníkovou. Dobrý den.

Více z pořadu