Pro a proti

Stávka na školách? Jde o peníze do školství, ne o platy učitelů, říká odborářka. Je předčasná, upozorňuje poslankyně

Pro a proti

Stávka na školách? Jde o peníze do školství, ne o platy učitelů, říká odborářka. Je předčasná, upozorňuje poslankyně
Extrémně špatné učitele by mohl nahradit asistent z umělé inteligence

Plus

Školské odbory kvůli chystaným škrtům v rozpočtu vyhlásily na pondělí 27. listopadu celodenní výstražnou stávku. „Nejde nám o peníze navíc. Chceme, aby byl rozpočet kapitoly školství alespoň na takové úrovni jako v letošním roce,“ říká místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová. „Stávka je předčasná. O rozpočtu se teprve jedná a je možné, že tam k nějakým dílčím změnám dojde,“ upozorňuje poslankyně Renáta Zajíčková (ODS).
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministr školství Mikuláš Bek bude dnes jednat se špičkami koaličních stran o požadavcích školských odborů. Včera o nich mluvil s premiérem. Kvůli chystaným škrtům v rozpočtu vyhlásili odboráři na 27. listopad výstražnou celodenní stávku základních, středních i mateřských škol. Je stávka skutečně jedinou možností, jak přimět politiky, aby školství dostalo miliardy navíc? A je to vůbec možné v čase, kdy je potřeba konsolidovat veřejné finance?

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

  • Tam radost, že za mnou do studia přišly mi dvě návštěvnice. Místopředsedkyně Českomoravského odborového svazu pracovníků školství Markéta Seidlová. Vítejte ve studiu. Dobrý den. Hezký den. A členka sněmovního školského výboru, poslankyně ODS Renáta Zajíčková. Dobrý den.

Více z pořadu