Pro a proti

Premiér bude slaboch, když Blažka neodvolá, říká pirát Peksa. K odvolání ministra nemá důvod, oponuje poslanec ODS Haas

Pro a proti

Premiér bude slaboch, když Blažka neodvolá, říká pirát Peksa. K odvolání ministra nemá důvod, oponuje poslanec ODS Haas
Pavel Blažek, ministr spravedlnosti

Plus

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) se omluvil za setkání s lobbistou Martinem Nejedlým. Předsedové koaličních stran ale požadují vysvětlení celé věci. „Udělal chybu a omluvil se. Určitě rezignovat nemá. Patří k nejlepším ministrům vlády,“ míní poslanec Karel Haas (ODS). „Kdyby to byl jeden případ, asi by to dávalo smysl. Ale pokud systematicky lže, v kontextu jeho předchozích skandálů a problémů by už opravdu měl skončit,“ říká europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti).
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS se omluvil za svoje setkání s lobbistou Martinem Nejedlým, tedy s mužem, o kterého se kvůli jeho vazbám na Rusko zajímaly tajné služby. Omluva přišla po tom, co si Blažka na kobereček pozval premiér a předseda ODS Petr Fiala. Ten svého ministra za schůzku s Nejedlým veřejně zkritizoval. K tomu dodal, že na odchod z vlády by bylo, kdyby setkání bylo plánované. Podle Fialy však, jak tvrdí i Blažek, bylo náhodné. Vysvětlení celé věci teď požadují tak i předsedové ostatních koaličních stran. Poškozuje ministr Blažek důvěryhodnost vlády?

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

  • Našimi hosty jsou poslanec ODS a člen ústavně-právního výboru Karel Haas. Dobrý den. Vítejte v našem studiu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají