Pro a proti

Migrační pakt má potenciál řešit krizi, říká poslanec Letocha. Z flexibilní solidarity zůstanou kvóty, oponuje jeho kolega Mašek

Pro a proti

Migrační pakt má potenciál řešit krizi, říká poslanec Letocha. Z flexibilní solidarity zůstanou kvóty, oponuje jeho kolega Mašek
Migranti u italských břehů

Plus

Migrační pakt je definitivně schválen. Dohodu o migraci a azylu, která se vyjednávala od roku 2015, potvrdily členské státy EU na jednání v Bruselu. Podporovatelé dohodnutého kompromisu si od něj slibují zefektivnění kontroly migrantů a zrychlení návratu neúspěšných žadatelů o azyl. Kritici se obávají, že vnější hranice EU jsou paktem nedostatečně chráněny, a vadí jim princip povinné solidarity, který označují za skryté kvóty.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Migrační pakt je definitivně schválen. Dohodu o migraci a azylu, která se vyjednávala od roku 2015, potvrdily členské státy EU na jednání v Bruselu. Podporovatelé dohodnutého kompromisu si od něj slibují zefektivnění kontroly migrantů a zrychlení návratu neúspěšných žadatelů o azyl. Kritici se obávají, že vnější hranice EU jsou paktem nedostatečně chráněny a vadí jim princip povinné solidarity, který označují za skryté kvóty. Jde schválená reforma správným směrem? Řeší efektivně problém nelegální migrace do Evropy, nebo ne?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už vítám své dva hosty. Po telefonních linkách zdravím místopředsedu sněmovního výboru pro bezpečnost Jiřího Maška z hnutí ANO. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají