Pro a proti

Média při pokrývání střelby nepochybila, míní šéfredaktor Balšínek. Kritická reflexe je na místě, myslí si etik Motal

Pro a proti

Média při pokrývání střelby nepochybila, míní šéfredaktor Balšínek. Kritická reflexe je na místě, myslí si etik Motal
Novináři na tiskové konferenci Policie ČR

Plus

Prosincová střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy otřásla celou společností. Česká média neměla žádný precedent, o který by se mohla opřít při jejím pokrývání. Novináři se proto záhy po události stali terčem kritiky.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tragédie z konce prosince, kdy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy zabil student 14 lidí, otřásla celou společností. V ČR nikdy nic podobného nezažila a ani česká média neměla žádnou předchozí zkušenost, na kterou by mohla navázat. Obstála média v této zkoušce, nebo naopak selhala?

  • Pro a proti.

  • Hosty pro a proti jsou šéfredaktor on-line deníku Echo24 Dalibor Balšínek. Dobrý den. Dobrý den. A odborník na mediální etiku Jan Motal z Masarykovy univerzity. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste pane Motejle, kritizoval například to, že média informovala během útoku o postupu policejní akce anebo spekulovala o útočníkovi a jeho motivech. Bylo celkově počínání novinářů za hranou podle vás?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají