Ranní Plus

Rakušan: Jsem pro povinné psychotesty pro držitele zbraní. Stoprocentní pojistka to ale není

Ranní Plus

Rakušan: Jsem pro povinné psychotesty pro držitele zbraní. Stoprocentní pojistka to ale není
Vít Rakušan na tiskové konferenci po mimořádném jednání

Plus

Dnes jsou to dva týdny od tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, během níž střelec zavraždil 14 náhodně vybraných studentů a učitelů této vysoké školy. „Policie České republiky zítra oznámí konání velké tiskové konference příští týden, kde budou vysvětlovány jednotlivé aspekty zásahu,“ avizuje ministr vnitra Vít Rakušan.
Tomáš Pavlíček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnes jsou to dva týdny od tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, během níž střelec zavraždil 14 náhodně vybraných studentů a učitelů této vysoké školy. Kam se posunulo vyšetřování postupu policie, na to se teď zeptáme ministra vnitra Víta Rakušana z hnutí STAN. Dobrý den.

  • Dobrý den vám i posluchačům. Jak tedy pane ministře, postupuje vyšetřování zásahu, které oblasti jsou už vyhodnocené a co je ještě potřeba vyjasnit?

  • To vyšetřování, prověřování tak velkého zákroku je velmi podrobné. Je tady úřad vnitřní kontroly, který skutečně doslova sekundu po sekundě, minutu po minutě prověřuje všechny aspekty toho zásahu. Policie ČR samozřejmě i vnímá některé otázky, které se objevují ve veřejném prostoru. Za prvé se pokouší vyvracet evidentní fámy. Já se jí v tom pokouším pomáhat, to je jedna část. Ale samozřejmě zodpovídat i na otázky, které padají. Policie ČR zítra oznámí konání velké tiskové konference příští týden. Bude to ryze policejní tisková konference, kde skutečně jednotlivé aspekty toho zásahu budou vysvětlovány a probírány ve velké míře podrobnosti a samozřejmě policisté elitní policisté ČR budou k dispozici i na veškeré otázky. Další linie je vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ta některé podněty dostala. Jenom bych chtěl říci jednu důležitou věc, která možná také v tom veřejném prostoru nebyla jasná. Inspekce zatím nepřišla na žádnou skutečnost, na žádný skutek, který by měl z jejího pohledu jakoukoli trestně právní relevanci v rámci jejich vyšetřování. To všechno se veřejnost dozví od začátku. Komunikujeme transparentně, otevřeně. Příští týden.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají