Pro a proti

Jestli chceme svět dohnat, musíme utíkat rychleji než běžec před námi, míní podnikatel Wichterle

Pro a proti

Jestli chceme svět dohnat, musíme utíkat rychleji než běžec před námi, míní podnikatel Wichterle
Svařování

Plus

Německý Die Welt označil Česko za „nemocného muže Evropy”. Komentuje tak špatnou kondici české ekonomiky, která podle deníku nutně potřebuje změny. Je takové hodnocení spravedlivé? A dělá vláda dost pro to, abychom nemocným mužem nebyli? Ptáme se ministra dopravy Martina Kupky z ODS a průmyslníka Martina Wichterleho. 
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Najít v ČR ekonoma, který by říkal, že s naším hospodářstvím je všechno v pořádku, by dalo velkou práci. Naopak množí se názory, podle nichž potřebuje česká ekonomika zásadní změnu. Třeba i proto, aby se země odlepila z nelichotivé pozice posledního evropského státu, který se ještě nevrátil na úroveň před covidovou pandemií. Německý deník Die Welt označil Česko i kvůli tomu za nemocného muže Evropy. Je takové označení na místě, anebo je to přehnané tvrzení?

  • Pro a proti.

  • Od mikrofonu zdraví Jan Bumba a hosty dnešního pro a proti jsou ministr dopravy Martin Kupka z ODS. Dobrý den. Dobrý den. A podnikatel, taky významný exportér Martin Wichterle. Vítám vás. Dobrý den.

Více z pořadu