Pro a proti

Ceny potravin neklesají i kvůli konkurenčnímu boji. Kdo udrží ceny výš, déle vydělává, říká analytik

Pro a proti

Ceny potravin neklesají i kvůli konkurenčnímu boji. Kdo udrží ceny výš, déle vydělává, říká analytik
Obchod

Plus

Inflace začala klesat, ale ceny potravin – až na výjimky – neklesají. Pomohou snížit ceny jídla kontroly u obchodníků? Agrární analytik Petr Havel vysvětluje, že celý řetězec produkce potravin podléhá mnoha vlivům a jednoznačného viníka určit nelze. Martin Štěpánek z ministerstva zemědělství spoléhá na tvrdá data a výsledky šetření antimonopolního úřadu.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zvládli jsme ceny pohonných hmot, zvládli jsme ceny energií a stejně tak zvládneme i ceny potravin.

  • Prohlásil ve svém pořadu na Twitteru předseda vlády Petr Fiala. Kdy se tedy český spotřebitel dočká zásadního zlevnění potravin? Proč se do cen pečiva, zeleniny či mléčných výrobků zatím nepropsal pokles inflace nebo jen minimálně? Jak účinné jsou kontroly státní zemědělské inspekce a České obchodní inspekce a k jakým závěrům došla meziresortní pracovní skupina, která vznikla na popud ministerstva zemědělství a nedávno se sešla už podruhé.

  • A proti Karolíny Koubové.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají