Osobnost Plus

Většina i válečných konfliktů je 50 odstínů šedi. Není to souboj Saurona a hodného prince, míní politolog Kratochvíl

Osobnost Plus

Většina i válečných konfliktů je 50 odstínů šedi. Není to souboj Saurona a hodného prince, míní politolog Kratochvíl
Politolog Petr Kratochvíl

Plus

S tezí, že se západní společnost ve své korektnosti stává bezbrannou proti agresivní nekorektnosti, politolog Petr Kratochvíl rozhodně nesouhlasí. „Naopak si myslím, že korektnost je v politice slušnost, a to, že respektuji své oponenty. Naopak považuji za klíčovou hodnotu schopnost odlišit názorového protivníka od nepřítele, kterého je třeba zlikvidovat. Proto taky ke svému protivníkovi přistupuji se slušností,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná osobnost. Plus.

  • Ocitli jsme se v situaci, kdy se krize, kdy se vnímaná jako mimořádná krátkodobá výjimka z normálního řádu věcí, stává novou normou. Krizové jevy se řetězí, kupí a propojují a vzniká to, co někteří nazývají poli krizí, říká a je manažerem projektu s cílem najít, jak posílit odolnost společnosti vůči konfliktům. Přednáší na prestižním francouzském institutu politických studií se nám spolu v Paříži a na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Prof. Petr Kratochvíl z Ústavu mezinárodních vztahů. Můj dnešní host. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak pane profesore, já vím, že protesty jako takové jsou ve Francii tradují střední koníčka k národním koníčkem, ale přesto nebere. Nevyrazili vám v něčem dech? Ty poslední a mám na mysli teď ty propalestinské.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají