Osobnost Plus

Rusko znamená Putin, ale Ukrajina a Zelenskyj to samé není, říká ukrajinistka Víchová

Osobnost Plus

Rusko znamená Putin, ale Ukrajina a Zelenskyj to samé není, říká ukrajinistka Víchová
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si musí dát pozor na moc, která se mu kumuluje v rukách. Hrozí riziko jejího potenciálního zneužití, varuje dokumentarista Kristof Gerega

Plus

„S časem se každá tvář okouká. Proto už od začátku války s nelibostí pozoruji tu hysterii a zamilování se do Volodymyra Zelenského. Nerada bych, aby s tím, jak mu bude padat popularita, padala i podpora Ukrajiny. Tím spíše, že na Ukrajině opravdu neplatí to, co v Rusku: Putin je Rusko, Rusko je Putin,“ říká ukrajinistka Lenka Víchová. 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Sama válka na Ukrajině bohužel korupci.

  • Povzbuzuje. Kvůli tomu, aby se agresor nedostal k citlivým údajům, byl hned na začátku bojů na Ukrajině zrušen elektronický systém zadávání veřejných zakázek a informace o nich jsou tak během války nepřístupné. Říká můj dnešní host. Ve studiu vítám Ukrajiny skulinku výchovou. Dobrý den. Dobrý den a hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Platí podle vás, že s postupující válkou, myslím postupující v čase. Takže síla Zelenského a síla toho symbolu Zelenského, že roste, nebo ne?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají