Osobnost Plus

Putinova vystoupení už postrádají šťávu. Je to starý neúspěšný muž, který ví, že ho nic dobrého nečeká, míní expert Šír

Osobnost Plus

Putinova vystoupení už postrádají šťávu. Je to starý neúspěšný muž, který ví, že ho nic dobrého nečeká, míní expert Šír
Jan Šír

Plus

Po 11 měsících ruské agrese na Ukrajině Západ podle odborníka na Rusko a postsovětský prostor Jana Šíra pochopil, že nic jiného než porážka klid v Evropě nezaručí. „A možná mír nezaručí ani tato porážka – je ale nezbytnou podmínkou, aby mohl nastat,“ říká v Osobnosti Plus. 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnes je to přesně 11 měsíců od začátku ruské agrese na Ukrajině. Západ pochopil, že nic než porážka Ruska nezaručí mír v Evropě a že je možné neustupovat, řekl můj host na vlnách plusu v květnu loňského roku Jan Šír, odborník na Rusko a postsovětský prostor z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy můj dnešní host. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. Děkuji. Hezký den z plusu. Přeje taky Barbora Tachecí.

  • Jste stále přesvědčený, pane Šíre, že západ pochopil, že nic než porážka Ruska nezaručí mír v Evropě?

  • Tak určitě to pochopili důležité kruhy uvnitř a západu. Bič, západ jako nějaký monolit asi asi neexistuje. A myslím si, že možná ani ta porážka Ruska mír v Evropě nezaručí, ale je nezbytnou podmínkou pro to, aby mohl nastat.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají