Osobnost Plus

Pokud PiS vyhraje volby, dotáhne Kaczyński svůj děsivý autokratický systém do konce, varuje bývalý diplomat Janyška

Osobnost Plus

Pokud PiS vyhraje volby, dotáhne Kaczyński svůj děsivý autokratický systém do konce, varuje bývalý diplomat Janyška
Petr Janyška, bývalý velvyslanec ve Francii a publicista

Plus

Už o víkendu se v parlamentních volbách rozhodne o dalším směřování Polska. „Největší hrozbou, pokud bude další čtyři roky vládnout Právo a spravedlnost (PiS) Jarosława Kaczyńského, je, že autokratický systém vládnutí dotáhne do konce,“ říká bývalý diplomat a publicista Petr Janyška. „Například si úplně podřídí všechny soudy, pravděpodobně zlikviduje tu část médií, která je ,v opozici‘. A PiS nechá otevřené dveře katolické hierarchii.“ 
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Teď už má slovo Barbora Tachecí a začíná.

  • Osobnost. Plus mluvil jsem nedávno s někdejším polským prezidentem Lechem Valencií a ten mi řekl otevřeně Kaczynski chce nahradit demokracii diktaturou. Šéfredaktor deníku Gazeta Wyborcza Adam Michnik to vidí podobně. Kaczynski chce autoritářský stát, řekl my i on, napsal publicista, bývalý diplomat a odborník na Polsko Petr Janyška, který je tři dny před polskými volbami k mým hostem. Vítám vás tady.

  • Dobrý den. Dobrý den. Dobré ráno.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají