Osobnost Plus

Po válce bude potřeba Marshallův plán pro Gazu. Obnova zabere několik let, soudí analytička Kalhousová

Osobnost Plus

Po válce bude potřeba Marshallův plán pro Gazu. Obnova zabere několik let, soudí analytička Kalhousová
Irena Kalhousová

Plus

Premiér Benjamin Netanjahu slovy „Braňme svůj domov, nebo zemřeme“ podpořil vojenské jednotky při obraně vlasti. Pozemní ofenziva se přesto odkládá. Ke zdrženlivosti vyzývají Spojené státy i humanitární organizace. Podle analytičky Ireny Kalhousové z Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově je Netanjahuovo prohlášení přehnané.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dvě další rukojmí jsou propuštěna a izraelský pozemní útok na hnutí Hamas, a tím nutně na pásmo Gazy, se zatím nekoná. Postoj Izraele ale po teroristickém útoku Hamasu neměnný. Cituji bojujeme o život, o náš domov. Uděláme to, nebo zemřeme, řekl premiér Netanjahu uplynulou neděli, když navštívil izraelské jednotky na severu. Irena Kalhousová, která vede radu Herzlova centra izraelských studií na Univerzitě Karlově a v Tel Avivu působila jako analytička ve výzkumném think-tanku zaměřeném na bezpečnost institut national security. Stadion. To je můj dnešní host. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z boxu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Je podle vás to Netanjahuova? Udělejme to, nebo zemřeme. To je i co důl dají. Takto přesně to řekl. Je to z vašeho pohledu přehnané nebo pravdivé?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají