Osobnost Plus

Papež zahlazuje rozdíl mezi útočníkem a obětí. Tím ale nahrává ruskému agresorovi, myslí si filozof Karfík

Osobnost Plus

Papež zahlazuje rozdíl mezi útočníkem a obětí. Tím ale nahrává ruskému agresorovi, myslí si filozof Karfík
Filip Karfík, profesor antické filozofie

Plus

Profesor antické filozofie Filip Karfík podepsal mezi prvními výzvu evropským politikům s podtitulem S palčivou starostí. Byla to reakce na slova papeže Františka, který nabádal Ukrajinu k vyvěšení „bílého praporu“. „On to nebyl první papežův výrok podobného typu, stále se staví do pozice, kdy by se Ukrajinci neměli bránit. Dokonce vyzývá státy, které je podporují a dodávají zbraně, aby s tím přestaly,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je pro nás bolestné a nepochopitelné, že v některých svých výrocích jako byste kladl agresora oběť. Na to už rovinu. Mrzí nás, stejně jako to mrzí ukrajinské přátele, že Ukrajinu nebo vzbudíte v její obraně. Naopak naznačujete, že by měla rezignovat, uvádějí autoři v dopisu papežovi po jeho výroku o Ukrajině a bílé vlajce. Součástí balíčku pro papeže byla i evropská výzva za Ukrajinu s titulkem s palčivou starostí, jejímž prvním signatářům patří profese antické filozofie. Filip Karfík, dnešní host osobnosti. Plus. Já vás vítám. Dobrý den. Dobrý den.

  • - a pozvání a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Tak lidé okolo papeže, jak víte, už reagovali bohatě na ta papežova slova. Tak ses o kritizovaná. Vesměs reagovali tak, že papež papež vyžijí vyzýval, pardon, Ukrajinu nikoli ke kapitulaci, ale k odvaze k jednání. Berete to?

Více z pořadu