Osobnost Plus

Lidé na Václavském náměstí aplaudovali masovému vrahovi, myslí si teatrolog Just

Osobnost Plus

Lidé na Václavském náměstí aplaudovali masovému vrahovi, myslí si teatrolog Just
Vladimír Just, český teatrolog a literární a divadelní kritik

Plus

Divadelního historika, mediálního kritika, esejistu a pedagoga Vladimíra Justa zaujaly na sobotní protivládní demonstraci transparenty protestujících. „Mám tu smůlu, že jsem dost starý, takže si pamatuji prvomájové a další demonstrace proti Trumenovi, Eisenhowerovi atd. Vždy tam byl ten odporný vydřiduch z Wall Streetu s cylindrem, hvězdami a pruhy – a nevěřil jsem vlastním očím, když jsem to zas viděl na ,Václaváku‘,“ říká.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Kdykoli a kdekoli jsou ti rychlí poslové vypouštění všechny z jedné stáje, ať už pod patronací Putina či jiného monopolního vlastníka médií, je nebezpečí manipulace a formování veřejného mínění násobně vyšší a měli bychom opět kdykoli a kdekoli zpozornět, říká divadelní historik, mediální kritik, esejista a pedagog prof. Vladimír Just. Můj dnešní host. Já vás tady vítám. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den z plesu přeje taky Barbora. Tak.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají