Osobnost Plus

Inflaci loni porazili pouze důchodci. Vítězi krize budou i letos, míní ekonom Kovanda

Osobnost Plus

Inflaci loni porazili pouze důchodci. Vítězi krize budou i letos, míní ekonom Kovanda
Lukáš Kovanda

Plus

„Teď asi naštvu spoustu lidí, ale finančním vítězem loňského roku budou důchodci. A teď se všem penzistům omlouvám, ale myslím si to i pro letošní rok,“ říká hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda. Dodává, že když něco podobného už před časem napsal, přišlo mu mnoho negativních reakcí. „Protože se dočkají opět mimořádné valorizace, což je něco, nač většina zaměstnanců a dalších socioekonomických skupin nedosáhne.“
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ať už s vzejde z probíhajících prezidentských voleb jako nová hlava státu kdokoli, na tuzemskou ekonomiku to prakticky nebude mít žádný dopad bezprostředně, ale ani střednědobě, myslí si můj dnešní host. Nový prezident může mít podle něj výraznější vliv teprve dlouhodobě, tedy zhruba v horizontu 10 let. A to pouze v tom případě, že svůj mandát dalších prezidentských volbách obhájí a bude tedy vládnout až do roku 2033. Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank, je mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den přeje Barbora Tachecí.

  • Znamená to, co jste řekl, že vlastně ekonomy i šéfy velkých podniků nechává volba prezidenta úplně v klidu?

Více z pořadu