Interview Plus

K záchraně právního státu na Slovensku musíme oslovit i Ficovy voliče, tvrdí právník rodičů Kuciaka

Interview Plus

K záchraně právního státu na Slovensku musíme oslovit i Ficovy voliče, tvrdí právník rodičů Kuciaka
Roman Kvasnica

Plus

Lidé na náměstích ve třech desítkách slovenských měst včetně Bratislavy si ve středu připomněli 6. výročí vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Zároveň projevili nespokojenost s vládou premiéra Roberta Fica – ten při té příležitosti obvinil média a opozici, že oběti zločinu zneužívají k politickému boji před prezidentskými volbami. „Vede se psychologická a dezinformační válka proti občanské společnosti,“ tvrdí advokát rodičů zavražděných Roman Kvasnica.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Na Slovensku má za pár týdnů začít platit novela, která mění trestní právo a ruší úřad speciální prokuratury. Prezidentka Zuzana Čaputová už dala zákon k přezkoumání Ústavnímu soudu. Jde jen o přenastavení trestních sazeb na úroveň jiných evropských států, jak tvrdí vláda Roberta Fica, nebo jde o pro mafiánský zákon, jak ho nazývá opozice. A může novela ještě ovlivnit proces s osobami obžalovanými z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je dnes slovenský advokát Roman Kvasnica. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají