Osobnost Plus

Ekonom Belousov novým ministrem obrany? Putin očividně počítá s velmi dlouhou válkou, hodnotí výměnu publicista Fištejn

Osobnost Plus

Ekonom Belousov novým ministrem obrany? Putin očividně počítá s velmi dlouhou válkou, hodnotí výměnu publicista Fištejn
Jefim Fištejn, spisovatel a publicista

Plus

V době probíhající ruské agrese spustil Vladimir Putin výraznou politickou změnu. Navrhl jmenovat Andreje Belousova ministrem obrany místo Sergeje Šojgua, který na tomto postu sloužil od roku 2012. Podle spisovatele a publicisty Jefima Fištejna je ale ještě významnější změna ve funkci tajemníka Bezpečností rady Ruské federace, kam na místo Nikolaje Patruševa nastupuje právě Šojgu.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V době probíhající ruské agrese spustil Putin výraznou politickou změnu. Navrhl jmenovat Andreje Bělou s ministrem obrany místo Sergeje Šojgua, který na tomto postu sloužil od roku 2012. Podle agentury-TASS to oznámila rada federace, což je horní komora ruského parlamentu. Chicagu se má stát novým tajemníkem ruské bezpečnostní rady Jefim Fištejn. Přísný konzervativec provokativními pohledy, autor několika knih a scénářů, novinář a esejista. Dnešním hostem osobnosti. Plus. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den i vám.

  • A hezký den z plesu přeje Barbora Tachecí.

  • Jestli mi vy jste se před vysíláním mi řekl, že ta změna, ke které dojde v té bezpečnostní radě státu, to znamená, že odchází. Je to docela zvučné jméno. My si samozřejmě kremelskými lidmi pan patru šéfa, nastupuje tam pan Šojgu. Takže toto je významnější než to, co se děje na úrovni ministra obrany. Proč?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají