Osobnost Plus

Čekáme, jaké jednou bude ANO bez Babiše. Do té doby jsme odsouzeni žít v kulisách dnešní politiky, říká politolog Balík

Osobnost Plus

Čekáme, jaké jednou bude ANO bez Babiše. Do té doby jsme odsouzeni žít v kulisách dnešní politiky, říká politolog Balík
Stanislav Balík

Plus

Vládě je dlouhodobě vytýkána špatná komunikace. Teď se začalo říkat, že Petr Fiala (ODS) zrušil kvůli válce všechny další premiérské role, které by měl jinak mít. „Já ten dojem nemám. A asi bych se ohradil proti tomu, že konflikt Ruska a Ukrajiny je válkou jen dvou států. Tím, že se odehrává za našimi humny, je to něco, co nás musí extrémně zajímat,“ říká politolog Stanislav Balík, děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Evidentně Andrej Babiš vsadil vše na maximalizaci zisku. Ano, nicméně může se snadno stát, že nebude mít jinou možnost pro většinové vládnutí než spolupráci s SPD. Pokud to tak bude, nevěřím, že by takovému kroku odolal ani on, ani Okamura, říká politolog a děkan Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně a prof. Stanislav Balík. Vítám vás tady. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

  • Tak pane profesore, když tady byl tento týden Bohumil Pečinka z Echo24, tak připustil možnost, že v momentu, kdy by se k moci dostalo hnutí, ano, takže můžeme. Je tato eventualita, že bychom šli tou Orbán o českou cestou. A já se vás ptám, myslíte si, že tato eventualita je reálná, nebo je to jen o malování čerta na zeď?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají