Osobnost Plus

Atentáty nejsou v našem prostředí zvykem. Běh dějin změnil útok na prezidenta Kennedyho, říká historik Kudrna

Osobnost Plus

Atentáty nejsou v našem prostředí zvykem. Běh dějin změnil útok na prezidenta Kennedyho, říká historik Kudrna
Ladislav Kudrna, historik a ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů

Plus

John F. Kennedy, Olof Palme, Jicchak Rabin, Jo Coxová a zatím poslední Robert Fico. Přestože se nám vybavují primárně oběti politických atentátů spáchaných v demokraciích, v globálním měřítku je počet politických atentátů za posledních 30 let vyšší v zemích mimo západní demokratické státy. Jak atentáty změnily chod moderních dějin? V pořadu Osobnost Plus odpovídá Ladislav Kudrna, historik a ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad.

  • Osobnost. Plus Johna Fitzgeralda Kennedyho. Lov Palme i Tschakert. Kabin, že u Koksová a zatím poslední Robert Fico. A přestože se nám vybavují primárně oběti politických atentátů spáchaných v demokraciích, v globálním měřítku k nim dochází ve všech režimech. Dnešním hostem osobnosti plus je muž, který nevěří, že lze za minulostí udělat tlustou čáru. Historik Ladislav Kudrna, už dva roky šéf Ústavu pro studium totalitních režimů. Vítám vás. Dobrý den.

  • Hezké dopoledne. Děkuji za pozvání.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají