Online Plus

Virtuální realita místo obrazovky a klávesnice? Mark Zuckerberg věří, že se bude v budoucnu pracovat v metaverzech

Online Plus

Virtuální realita místo obrazovky a klávesnice? Mark Zuckerberg věří, že se bude v budoucnu pracovat v metaverzech
V metaverzech budeme podle Marka Zuckerberga v budoucnu běžně pracovat

Plus

Virtuální realita by v budoucnu mohla zcela nahradit pracovní počítače, které dnes používáme. V průběhu konference zaměřené na novinky ve VR to zmínil technický ředitel společnosti Meta Andrew Bosworth. Společnost krom toho oznámila partnerství se společností Microsoft, která má do budoucího ukázkového metaverza Horizont Worlds přenést své aplikace z Windows a Office. V metaverzech totiž podle Marka Zuckerberga, šéfa firmy Meta, budeme v budoucnu běžně pracovat.
David Slížek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Měla inteligence, skládá hudbu. Ve virtuální realitě prý budeme v budoucnu běžně pracovat. Česko chce převést státní úřady na jednotnou doménu a operátoři chtějí více peněz za přenos dat. To jsou témata pravidelného přehledu dění ve světě počítačů a internetu, kterým vás dnes provází David Slížek.

  • On-line plus.

  • Já samozřejmě u mikrofonu na dálku přes internet vítám taky našeho pravidelného komentátora, redaktora deníku n Petra Koubského. Ahoj Petře. Ahoj. Davide. Obsahové služby by neměly platit poskytovatelům připojení další poplatky na údržbu a budování sítí. Vyplývá to z materiálu s předběžnými zjištěními sdružení evropských telekomunikačních regulátorů Berek. Reaguje v něm na požadavek asociace evropských telekomunikačních operátorů, aby se především velcí poskytovatelé obsahu a aplikací podíleli na jejich nákladech. Velké firmy jako Google, Netflix nebo Facebook podle nich generují stále větší objemy dat, která jejich uživatelé sítě mi přinášejí. Měli by proto zčásti platit náklady na údržbu a stavbu sítí, argumentují operátoři. Berek se ale k návrhu staví odmítavě. Podle regulačního sdružení nejsou náklady na to, aby sítě vyšší provoz zvládali, příliš vysoké a poptávka uživatelů po datově náročné obsahuje motivuje k tomu, aby si u operátorů kupovali kapacit nižší a rychlejší připojení. Petře, toto je spor vlastně, který se taky táhne už nějakou dobu. Teď tedy sdružení Berek vydalo nějaká svá předběžná zjištění a opravdu se tváří velmi odmítavě. Co se týká tedy toho návrhu sdružení operátorů, aby tedy ti velcí producenti obsahu, kteří opravdu přenáší velká data hlavně prostřednictvím různých video streaming u atd., tak aby platily nějaké poplatky za to, že vlastně zatěžují sítě svým obsahem hodně moc. Co si o tom myslíš ty? Měly by tedy operátoři dostávat od poskytovatelů obsahu nějaké peníze navíc?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají