Natura

Vegetariánství není jen módní trend. Pokud lidstvo nesníží konzumaci masa, nepřežije, shodují se ekologové

Natura

Vegetariánství není jen módní trend. Pokud lidstvo nesníží konzumaci masa, nepřežije, shodují se ekologové
Velkochov krav (ilustrační foto)

Plus

Nastal masopust a s ním karnevaly a období konzumace masa všeho druhu. Tento zvyk jsme převzali od našich předků, kteří se tím připravovali na chudé postní období, které je čekalo od Popeleční středy až do Velikonoc. Z toho ostatně vzniklo i slovo karneval – latinsky carni vale i italsky carne levare znamená dát sbohem masu.
Markéta Ševčíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejrizikovějším úsekem v zimních měsících jsou cesty mezi Hromůvkou a na reformy, které se částečně nachází v Bělověžském pralese, vodním parku blízko hranic s Běloruskem. V posledních měsících tam došlo k několika srážkám s migrujícími zubry, losy. V úsecích, které už jsou opatřené značkami pozor zvěř. Policie doporučuje větší ostražitost a v případě, že se u krajnice zvířata nacházejí, taky zpomalit. Zároveň vybízí k zaznamenávání kolizí se zvěří přes aplikaci do mapy národních bezpečnostních hrozeb.

  • Podle starosty narážky Jaroslava holubovského ale představují nebezpečí. Tak je řidiči, kteří se zvířata chtějí vyfotit, a tak odstavují auta na úzkých krajnicích. Z Polska Kateřina Havlíková, ČRo.

  • Zítra čekejte zataženou až oblačnou oblohu, občas s deštěm nebo přeháňkami a nejvyšší nedělní teploty sedm až 11 °C. Tolik zprávy nastal Masopusta na túra se bude věnovat vztahu společnosti k masu a Markéta Ševčíková ho probere se čtyřmi ekology ze čtyř různých organizací.

Ostatní také poslouchají