Natura

Senioři jako ekologičtí aktivisté? Proč ne: chtějí míň aut, víc zeleně a empatie

Natura

Senioři jako ekologičtí aktivisté? Proč ne: chtějí míň aut, víc zeleně a empatie
Valentýna Heřmánková z Arniky (uprostřed) a seniorky ze spolku Elpida: Dagmar Sedláková a Drahomíra Svítilová

Plus

Pod označením ekologický aktivista si většinou představíte studenty, případně mladé lidi, kterým je do 30 let. Ekologičtí aktivisté jsou už dnes i mezi dětmi školou povinnými a např. v mezinárodním hnutí Fridays for Future. Jejich členové protestují proti necitlivosti dospělých ke klimatické budoucnosti. A je tam i mnoho těch, kterým ještě nebylo 18 let. Existují ale ekologičtí aktivisté i mezi seniory.
Markéta Ševčíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pokud zazní slovní spojení ekologický aktivista, každý si představí studenty, případně mladé lidi, kterým je do 30 let. Ekologičtí aktivisté jsou ale dnes i mezi dětmi školou povinnými a také v organizaci Fridays for Future neboli pátky pro budoucnost, která protestuje proti necitlivosti těch starších vůči klimatické budoucnosti. Je spousta těch, kterým ještě nebylo 18. Existují ale ekologičtí aktivisté i mezi seniory? Jak vlastně lidé, kterým je 65 let a více, vnímají ochranu životního prostředí a boji za záchranu klimatu. Jak se cítí oni sami při extrémních výkyvech počasí? Jak oni sami vnímají dramatickou proměnu sídel, ve kterých žijí a co jim v nich schází. Chtějí a dokáží najít s mladými společnou řeč. O tom všem bude dnešní Natural přínosný. Poslech vám přeje Markéta Ševčíková.

  • A na tu.

  • Tak milí posluchači a my se nacházíme v Praze na Havlíčkově náměstí. Kladete-li si otázku, proč právě tady, tak proto, že jsme blízko sídla spolku Arnika. Ale sem jsme se s jeho zástupkyní Valentýnu Heřmánkovou. Dobrý den. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají