Natura

Bývalý ministr životního prostředí Brabec dostal anticenu Ropák roku

Natura

Bývalý ministr životního prostředí Brabec dostal anticenu Ropák roku
Ministr životního prostředí Richard Brabec

Plus

81 z 96 členů odborné poroty rozhodlo o výherci ankety o antiekologický počin Ropák roku za rok 2021. Je jím bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Ekologům, aktivistům a odborníkům na životní prostředí vadí jeho postup v kauze Bečva, kdy ministerstvo a Česká inspekce životního prostředí čelili kritice za chyby při vyšetřování havárie.
Ondřej Novák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podíl na rozkladu České inspekce životního prostředí, rezignace na obranu vyššího veřejného zájmu nebo za přílišnou opatrnost v prosazování pro klimatických opatření. To je výčet několika bodů, kterými odborná porota odůvodnila výsledek 30. ročníku anticeny Ropák roku za rok 2021. Tu obdržel již bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec. V dnešní na túře se podíváme i na výsledek anticenu Zelená perla. Od mikrofonu zdraví Ondřej Novák.

  • Na turnaji.

  • Vítězem 30. ročníku ankety Ropák roku se stal bývalý ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO 81. S 96 členů nezávislé komise se v hlasování o antiekologický čin rozhodlo Brabcovi udělit Ropáka, mimo jiné i kvůli postupu v kauze Bečva.

Ostatní také poslouchají