Natura

10 let slaví i pořad Natura. Připomeňte si, co všechno jsme vysílali

Natura

10 let slaví i pořad Natura. Připomeňte si, co všechno jsme vysílali
Klimatické změny (ilustrační foto)

Plus

Český rozhlas Plus slaví 10. narozeniny a s ním i týdeník Natura. Ekologie byla od začátku pevnou součástí vysílání stanice mluveného slova, nejdřív jako Ekofórum, od roku 2015 jako Natura.
Šárka Ševčíková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zítra bude oblačno až zataženo, v severní polovině území místy sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty jeden až pět stupňů. Tolik zprávy. Teď už začíná pořad Natural.

  • ČRo Plus slaví 10. narozeniny a s ním samozřejmě slaví také ekologický týdeník in natura. Ekologie byla od začátku součástí programu rádia mluveného slova. Nejprve v pořadu Radiofórum, který se poté převtělil na túru. A na ní pracovalo hned několik redaktorů Terezie Jirásková, Markéta Ševčíková, Dalibor Zíta, Ondřej Novák a znovu Markéta Ševčíková a také doga jen tuzemské ekologické publicistiky Čestmír Klos. Dnešní natural bude proto připomínkou toho, jak širokou problematiku spojenou s naší planetou, zdravím a životním prostředím náš pořad zasahuje. Ekologie totiž není záležitostí pár desítek aktivistů, ale promítá se do všech sfér našeho života. Ať už se jedná o nakupování, vytápění, předměty denní potřeby, rekreaci nebo jídlo a životní styl, což budete moci nyní posoudit sami. Přínosný poslech vám přeje Markéta Ševčíková.

  • Nákupní košík jako klíč k záchraně planety. Zní to podivně, ale podle Jana Heidingera z hnutí Greenpeace má naše nákupní chování mnohem větší dopad, než si myslíme.

Ostatní také poslouchají