Leonardo Plus

Kryptoměny? Zatím mi jako nejlepší kompromis přijde euro, tvrdí ekonom Tomáš Sedláček

Leonardo Plus

Kryptoměny? Zatím mi jako nejlepší kompromis přijde euro, tvrdí ekonom Tomáš Sedláček
Ekonom Tomáš Sedláček ve studiu Radiožurnálu 2019

Plus

Digitalizace mění celou společnost, včetně toho, jak vnímáme a používáme peníze. Co vše nám mohou přinést tzv. kryptoměny? A jak dlouho ještě budeme platit papírovými penězi? 
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Poslední měsíce a roky jsme od politiků a ekonomů slyšeli směrem k české ekonomice a hospodářství jen samá slova chvály. Poslední týdny a měsíce ale častěji slýcháme o hrozbách, které se na nás valí. Co se na nás valí jako voda, jsou moderní technologie, které mění i peníze samotné. A i na ně se dnes podrobně podíváme. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Leonardo plus.

  • A ve studiu se mnou je Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB, vyučující na Karlově a Metropolitní univerzitě. Tomáši, vítejte, děkuji za pozvání. Aktuálně se u nás v Česku rozbíhá debata o státním rozpočtu a jeho udržitelnosti, která úzce souvisí s jeho strukturou. Téma, které se opakuje každoročně, má ale letos zvláštní příchuť, kterou přinesly bohaté roky minulé, kdy jsme dokonce dosáhli na rozpočet mírně přebytkový. Ovšem nyní Ministerstvo financí varuje před výrazným schodkem v roce 2020 a hodlá šetřit třeba tím, že se zbaví 10 % státních zaměstnanců.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají