Laboratoř

Mozek brankářů zpracovává zrakové a sluchové podněty rychleji, než je běžné

Laboratoř

Mozek brankářů zpracovává zrakové a sluchové podněty rychleji, než je běžné
Fotbal

Plus

Fotbaloví brankáři se musí umět rozhodnout ve zlomku sekundy. Vědci z Dublin City University doložili, že hlavně proto sportovci tohoto zaměření vnímají a zpracovávají smyslové podněty jinak než ostatní populace, i než jejich spoluhráči z pole.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vítejte v kampusu Hybernská. Martina Mašková je vaší průvodkyní naší dnešní diskusi, která je veřejná. V těchto dnech je to 10 let od úplně první veřejné besedy našeho pořadu laboratoř populárně naučného pořadu, takže dnes jsme tu opět s publikem. V něm srdečně vítám studenty jak pražských vysokých škol, tak přírodního gymnázia a gymnázia Botičská. Vítejte.

  • V dnešním pořadu budeme mluvit o tom, jak původní obyvatelé Amazonie je popisují barvy. Jak může nový atlas mozku posloužit medicíně a jak vnímají svět fotbaloví brankáři? Přeji vám příjemný poslech.

  • Laboratoř.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají