Laboratoř

Hlavní příčinou obezity nebývá přejídání, upozorňují vědci. Záleží i na inzulinu

Laboratoř

Hlavní příčinou obezity nebývá přejídání, upozorňují vědci. Záleží i na inzulinu
Obezita

Plus

Přejídání nebývá hlavní příčinou obezity. Upozorňuje na to studie vědců ze Spojených států a Dánska. Podle nich je důležitá i reakce těla na kvalitu jídla, které konzumujeme. „Záleží na tom, zda jíme něco, co vyprovokuje inzulin, aby se prudce zvýšil, nebo snížil,“ vysvětluje neurofyziolog František Vyskočil.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co je příčinou obezity? Jak se dá pohlídat zdraví předčasně narozených dětí a proč je dobré ubrat cukr z potravin? To jsou tři náměty, kterým se budeme věnovat v dnešním pořadu vědců a herců. Dobrý poslech přeje Martina Mašková.

  • Laboratoř.

  • Můj dnešní host, prof. Martin Fried je zejména chirurg, odborník na témata, která souvisejí s lidskou výživou, obezitou. Vítám vás. Dobrý den. František Vyskočil je neurofyziolog, prof., který se věnuje tomu, co se děje v našich tělech. Vítám i vás.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají