Krása

Krásná žena v bikinách mluví o feminismu a politice. Jak se mění kultura influencerek?

Krása

Krásná žena v bikinách mluví o feminismu a politice. Jak se mění kultura influencerek?
Podcastová série Krása, doprovodný rozhovor k 5. dílu

Radio Wave

Ačkoliv trendují fotky bez filtru, nejvyšší příjmy influencerkám přináší poměrně rigidní estetický ideál. „Jde o vzhled i o životní styl. Ty nejúspěšnější jsou většinou konvenčně štíhlé, zapadají do instagramového ideálu krásy, bývají heterosexuální, žijí v monogamním vztahu a v nějakém očekávaném bodě kariéry mají děti,“ popisuje sociální a kulturní antropoložka Marie Heřmanová. V rozhovoru s Lindou Bartošovou rozebírá, jak na sítích funguje feminismus nebo tváře bez filtru.
Linda Bartošová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • X.

  • Sedm. Proč nejsme nikdy dost. Příběhy žen, které mění pravidla hry. Krása, krása. Podcastová série Lindy Bartošové na rádiových jaký je vztah mezi sociálními sítěmi a ženskou krásou? Mají jednoznačně negativní znaménko nebo vliv technologií na sebevědomí? Příliš démonizujeme, co je Instagram Facebook a kdo ho reprezentuje. Co říkají výzkumy a co naše zkušenosti?

  • Nejen o vlivu digitálních platforem na ženský vzhled jsem mluvila s antropoložkou Marií Heřmánkovou, která zkoumá mimo jiné chování influenceři na sociálních sítích.

Ostatní také poslouchají