Krása

Problém z toho dělají lidi okolo. Jak se žije ženám s alopecií, předčasnými šedinami nebo lupénkou?

Krása

Problém z toho dělají lidi okolo. Jak se žije ženám s alopecií, předčasnými šedinami nebo lupénkou?
Podcastová série Krása, 4. díl

Radio Wave

„Dnes už kolem sebe mám super lidi, kterým nezáleží na tom, kolik vlasů na hlavě mám. Mají mě rádi takovou, jaká jsem,“ říká Nikola. Ve čtvrtém dílu série Krása popisuje zkušenost s úplnou ztrátou vlasů, obočí a řas. Nevhodné poznámky od spolužáků i rodiny si vyslechla taky Kristýna, které se v patnácti letech objevily první šediny. Poslechněte si, jak se cítí ženy, které nezapadají do stereotypních představ o krásných vlasech.
Linda Bartošová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krása.

  • Proč nejsme nikdy dost. Příběhy žen, které mění pravidla hry. Krása, krása. Podcastová série Lindy Bartošové na rádiových vlasy korun a krásy. Skoro každá malá holčička toto někde slyšela. Naše vlasy jsou svědectvím o prvních rebeliích, prvních proměnách, ale i svědectvím o stresu nebo stárnutí. Ve čtvrté epizodě podcastové série krása se zaměříme právě na ně.

  • Co když o atribut ženskosti, jak mnozí stále vlastně vnímají, přijdeme? Co když vlastně stárnou mnohem dřív, než bychom čekali. Čtyři ženy ve vlasové epizodě odpoví na to, jak žijí s alopecií, lupénkou nebo s brzkými šedinami. Jak své vlastně vnímají černošky nebo Asiatky? S vlasovou stylistkou Ninou se zase pobavíme o tom, jak se dnes ženy obecně vlastně představují. Krásné vlasy a jak se do těchto představ promítají stereotypy i kulturní vzorce? A na společenskovědní kontext se zeptáme kulturního antropologa. Já jsem Linda Bartošová a přeji příjemný a pokud možno zajímavý a povzbudivý poslech.

Ostatní také poslouchají