K věci Štěpánky Duchkové

Odpadne chaos a bude možnost přihlásit se na tři střední školy, popisuje digitalizaci přijímacího řízení radní Antonín Klecanda

K věci Štěpánky Duchkové

Odpadne chaos a bude možnost přihlásit se na tři střední školy, popisuje digitalizaci přijímacího řízení radní Antonín Klecanda
Antonín Klecanda (STAN), pražský radní pro oblast školství

Rádio Praha

Rodičům a studentům by měl odpadnout stres s obíháním středních škol a s případnými odvoláními. Přijímací řízení zjednoduší a zmodernizuje digitalizace. V pořadu K věci o ní mluvil pražský radní pro oblast školství a sportu Antonín Klecanda z hnutí STAN.
Štěpánka Duchková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Věcí Štěpánky Duchkové.

  • Dobrý den, vítejte u pořadu k věci. Přijímací zkoušky na střední školy na jaře byly jeden velký chaos. Systém zkoušek se nově digitalizuje a studenti si budou moci vybírat v prvním kole mezi více školami, kterým dají preference. A ve studiu se mnou sedí pražský radní pro školství a sport Antonín Klecanda za hnutí Starostové a nezávislí. Dobrý den. Dobrý den.

  • Tím je tady naše téma jasné. Pane radní, řekněte, co na jaře, když ty zkoušky budou, budou se dávat ty přihlášky, se konkrétně změní, aby už rodiče ten chaos jako na tom v posledním jaře nezažívali. A aby ne, stáli ve frontách před školami.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají