Jak to vidí...

Lékař Zima: Reforma zdravotnictví v roce, kdy jsou krajské volby? Politici nejsou šílenci. Byli by vygumováni z politické mapy

Jak to vidí...

Lékař Zima: Reforma zdravotnictví v roce, kdy jsou krajské volby? Politici nejsou šílenci. Byli by vygumováni z politické mapy
Zdravotnictví

Dvojka

Protest lékařů by mohl brzy skončit. Již v pátek by měly zúčastněné strany sporu podepsat finální dohodu. Výdělky lékařů by měly vzrůst o 5 až 15 000 korun a u ostatních zaměstnanců nemocnic o 5 %. Je to konečné řešení? Jak budou nově organizovány služby lékařů? Kdy dojde na reformu zdravotnictví? A měli by mít lékaři nárok na doživotní výsluhy? Biochemik Tomáš Zima se v audiozáznamu ještě vyjádří k tomu, jaká je prestiž dnešní medicíny a co přináší feminizace zdravotnictví.
Tomáš Zima, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Dobrý den přeje Zita Senková. Je tady čas na rozhovor na aktuální témata. Mým dnešním hostem pořadu, jak to vidí, je Tomáš Zima, přednosta ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky první lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Dobrý den, pane profesore.

  • Hezké ráno vám i posluchačům. Zeptám se vás například na to, jaká je prestiž medicíny a co přináší feminizace?

Více z pořadu