Jak to vidí...

„Čeho jste ochotni vzdát se pro mír?“ O ekonomických dopadech ruské invaze na Ukrajinu diskutují ekonomové Richard Hindls, Lukáš Kovanda a Antonie Doležalová

Jak to vidí...

„Čeho jste ochotni vzdát se pro mír?“ O ekonomických dopadech ruské invaze na Ukrajinu diskutují ekonomové Richard Hindls, Lukáš Kovanda a Antonie Doležalová
Demonstrace proti Putinovi v Moskvě v roce 2020

Dvojka

Co by doopravdy znamenalo odstřižení Ruska od bankovního systému SWIFT? Jak účinné mohou být současné sankce a kde je možné zasáhnout Rusko citelněji? A co znamená všeobecná mobilizace Ukrajinců pro ty, kteří pracují u nás? O ekonomických dopadech ruské invaze na Ukrajinu diskutují v hodinovém speciálu statistik, ekonom a emeritní profesor VŠE Richard Hindls, hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda a hospodářská historička a pedagožka na UK a v Cambridge Antonie Doležalová.
Antonie Doležalová, Lukáš Kovanda, Richard Hindls, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vy teď už začíná speciál. Jak to vidí se Zitou Senkovou k situaci na Ukrajině?

  • Dobrý den přeji. Začíná mimořádné vydání pořadu k ruské invazi na Ukrajinu. V následující hodině se budeme věnovat ekonomickým dopadům války. Debatovat budou Antonie Doležalová, hospodářská historička, pedagožka na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a v Cambridge. Dobrý den, paní docentko.

  • Dobré ráno přeji. A ve studiu jsou se mnou ekonom a statistik Richard Hindlse, emeritní rektor VŠ ekonomické. Pane profesore, vítejte. Dobrý den. A jsem ráda, že pozvání přijal také Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank. Dobrý den i vám.

Více z pořadu