Jak to bylo doopravdy

O natáčení 30 případů majora Zemana rozhodovalo vnitro. I režiséra vybral osobně ministr Obzina, říká historik

Jak to bylo doopravdy

O natáčení 30 případů majora Zemana rozhodovalo vnitro. I režiséra vybral osobně ministr Obzina, říká historik
Major Zeman

Plus

V lednu roku 1976 se objevil na televizních obrazovkách seriál 30 případů majora Zemana. Tehdy šlo o prvních deset dílů, druhá série byla odvysílána v roce následujícím, ale na poslední desítku si diváci museli počkat až na konec roku 1979. Celý seriál měl evidentně ukázat skvělou práci Sboru národní bezpečnosti (dnešní policie) a očernit údajné „zločince, kteří nepřáli socialismu“. Ve skutečnosti šlo o čistou manipulaci a propagandu, ale „řemeslně“ dobře zpracovanou.
Ivana Chmel Denčevová

Účinkuje: televizní historik Daniel Růžička
Hrají: Adéla Kabačáková, David Novotný, Vasil Fridrich, Daniel Bambas, Igor Bareš a Aleš Procházka
Připravila: Ivana Chmel Denčevová
Režie: Michal Bureš

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • To bylo doopravdy.

  • Strašném shromáždění pracujících nelze mu. Prvního máje v Prahy prý hovořil generální tajemník ÚV KSČ a prezident republiky. Velkému cíli, nevidomému úsilí. Odpověď já jsem trochu se v nějaké ubytovně práci domovníka, rolníkům, inteligenci je, že ano, že jsme mohli výrazně pokračují v upevnění politický a hospodářský si když tak s jistotou uvedl, že neví kratší týden nadcházející. Hrabal.

  • Novinkou v našem vysílání bude seriál, který diváky seznámí se složitou a náročnou činností pracovníků naší bezpečnosti v boji proti pachatelům trestných činů. Pokusíme se vyhovět našim divákům, kteří požadují, aby se na obrazovce objevovaly nejen nejrůznější zahraniční detektivové, ale také naši kriminalisté, kteří mají ve světě dobré jméno.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají