Interview Plus

Zmrazení ruského majetku je aktem sebeobrany. Každá koruna, která neodejde do Ruska, pomůže, zdůrazňuje ministr Lipavský

Interview Plus

Zmrazení ruského majetku je aktem sebeobrany. Každá koruna, která neodejde do Ruska, pomůže, zdůrazňuje ministr Lipavský
Jan Lipavský

Plus

Rusko nesmí nakládat s majetkem, který má v Česku. Zařazení ruské státní agentury spravující nemovitosti na sankční seznam podle ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) povede k tomu, že peníze z pronájmu nebudou Rusové moci využívat k vraždění na Ukrajině. Nejobtížnější prý bylo najít správnou právní cestu, aby sankce nezrušil soud: „Ta práce není jednoduchá i proto, že je to nová problematika. Neexistují precedenty, podle kterých bychom mohli postupovat,“ vysvětluje.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ní se známo ruskou státní firmu, která v Česku spravuje desítky nemovitostí. Příjmy z pronájmu už tak nebudou moci proudit do Ruska a stávat se příjmem režimu Vladimira Putina. Vláda doufá, že by se k tomuto postupu mohli připojit i další země EU. Můžou ale podobné kroky Moskvu skutečně citelně zasáhnout. Fungují vůbec sankce, když Rusové dokáží i po téměř dvou letech stále vést válku na Ukrajině? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes ministr zahraničí Jan Lipavský z české Pirátské strany. Dobrý den. Dobrý den. A děkuji za pozvání. Vy už jste vysvětloval, že to zmrazení ruského majetku nebylo snadné zorganizovat. Chápu to správně tak, že nejobtížnější bylo najít tu správnou právní cestu, aby všechno bylo v souladu se zákony.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají