Interview Plus

Ukrajincům můžeme dodat miliony kusů munice, ale problémem jsou peníze, vysvětluje vládní zmocněnec Kopečný

Interview Plus

Ukrajincům můžeme dodat miliony kusů munice, ale problémem jsou peníze, vysvětluje vládní zmocněnec Kopečný
Tomáš Kopečný

Plus

Rusko před pár dny otevřelo frontu v Charkovské oblasti, když využilo oslabení ukrajinské armády. Pád druhého největšího města je podle vládního zmocněnce pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáše Kopečného nepravděpodobný, pokud by se ale frontová linie posunula o 10 až 15 kilometrů dále, dostane se druhé největší ukrajinské město na dostřel ruského dělostřelectva, které ho může ničit podstatně levněji než ruské balistické rakety.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Charkov, druhé největší město Ukrajiny, bylo v noci na dnešek opět terčem útoku ruských dronů a raket. I Ukrajincům se sice zatím daří čelit většímu postupu invazivních vojsk na obnovené frontě v Charkovské oblasti, ale tlak Ruska je velký. I proto roste frustrace ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, podle kterého západ stále slibuje vojenskou munici, ale všechno trvá příliš dlouho. Má pravdu. Jak je v této vážné situaci daleko Česko se svojí muniční iniciativou? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Host.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají