Interview Plus

Richterová: Je spousta bytů, které se majitelé bojí pronajmout. Pomoci by mohla garance pronájmu bez rizika

Interview Plus

Richterová: Je spousta bytů, které se majitelé bojí pronajmout. Pomoci by mohla garance pronájmu bez rizika
Olga Richterová, Piráti

Plus

Základní úroková sazba stanovovaná centrální bankou je nejnižší od května roku 2022. Klesají také úrokové sazby hypoték, makléři v tom vidí příslib oživení trhu, prodejci pak doufají v růst cen. Pro ty, kteří bydlení hledají, to ale může dále zhoršit jeho dostupnost, která je už nyní skoro nejhorší v Evropě. „Je to obrovský problém a o to palčivější, že se dotýká jen části lidí a pro různé skupiny je rozdílný,“ konstatuje místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Základní úroková sazba, kterou stanovuje centrální banka, je nejnižší od května 2022. Pomalu také klesají úrokové sazby u hypoték. Realitní makléři v tom vidí příslib oživení trhu a každý, kdo prodává nemovitost, doufá, že ceny za si začnou rychle růst. Pro ty, kdo bydlení hledají, to ale znamená, že se může ještě zhoršit jeho dostupnost, která je přitom už teď skoro nejhorší v celé Evropě. Dělá vláda dost pro to, aby se to zlepšilo? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes místopředsedkyně PS Olga Richterová z České pirátské strany. Vítám vás. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají