Interview Plus

Proč pijete? Proč mluvíte sprostě? U Zemana jsem si musela vybrat jen jednu z těchto otázek, říká Witowská

Interview Plus

Proč pijete? Proč mluvíte sprostě? U Zemana jsem si musela vybrat jen jednu z těchto otázek, říká Witowská
Světlana Witowská

Plus

Výkony v televizních debatách mohou výrazně ovlivnit šance kandidátů v prezidentských volbách. Před prvním kolem voleb se ale jeden z kandidátů, Andrej Babiš (ANO), zúčastnil jen jediné a odmítá jít do debaty ve veřejnoprávních médiích. „On moc dobře ví, že to nepotřebuje, protože své voliče přesvědčovat nemusí. A obávám se, že by nebyl schopen udržet nervy tak dlouho, jak by chtěl,“ soudí novinářka Světlana Witowská.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Prezidentské volby v demokratických zemích obvykle silně ovlivňují televizní debaty kandidátů. Význam debat se sice výrazně omezil kvůli sociálním sítím a skutečnosti, že kvůli internetu mají uchazeči o funkci mnoho jiných způsobů, jak voliče oslovit. Stále ale platí, že výkon v debatě může zásadně promluvit do výsledku voleb. Před prvním kolem letošních prezidentských voleb se jeden z kandidátů Andrej Babiš rozhodl zúčastnit jediné televizní debaty a teď před druhým kolem odmítl duel ve veřejnoprávní ČT. Jak v takové situaci mají reagovat média a jak těžké je připravit se na prezidentskou debatu? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes moderátorka a novinářka Světlana Witowská. Dobrý den.

Více z pořadu