Interview Plus

Případ černého kašle u novorozence už znovu vidět nechcete. Nejlepší obrana je očkování, uvádí lékař

Interview Plus

Případ černého kašle u novorozence už znovu vidět nechcete. Nejlepší obrana je očkování, uvádí lékař
Novorozenec

Plus

V Česku je nejvíce případů černého kašle od roku 1959, lékaři letos evidují přes 6400 nakažených, přičemž polovina mladších jednoho roku musela být hospitalizována: „Z dřívějška si pamatuji případ pertuse u novorozence a je to věc, kterou kdo někdy viděl, tak už nikdy vidět nechce,“ popisuje perinatolog Jiří Vojtěch s tím, že právě novorozenci jsou nejvíce zranitelní a průběh onemocnění u nich může být extrémně závažný.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Státní zdravotní ústav hlásí nejvíc nakažených černým kašlem od roku 1959. Vakcíny pro dospělé přitom budou ve vyšším množství až koncem dubna. Jak vážná situace je to pro těhotné ženy a novorozence, které nákaza ohrožuje nejvíce? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus ve vysílání i z našeho přenosového vozu od porodnice u Apolináře je vedoucí lékař oddělení rizikového těhotenství kliniky gynekologie, porodnictví a neonatologie první lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Více z pořadu