Osobnost Plus

Neregulovaná umělá inteligence může internet zcela zahltit. Vznikne totální chaos, kde se ztratí úplně každý, varuje publicista Kartous

Osobnost Plus

Neregulovaná umělá inteligence může internet zcela zahltit. Vznikne totální chaos, kde se ztratí úplně každý, varuje publicista Kartous
Bohumil Kartous

Plus

Podle vysokoškolského pedagoga a publicisty Bohumila Kartouse roste i u nás skupina lidí, kteří věří úplným bludům. S umělou inteligencí (AI) to může dosáhnout až fáze neřešitelnosti. „Nedávná bezpečnostní konference v Mnichově ukázala, že je to vážný problém. Také se reprezentace korporací, které ovládají velké sociální sítě a platformy, deklaratorně zavázala, že bude hledat cestu, jak zamezit zneužívání nástrojů umělé inteligence,“ říká v Osobnosti Plus.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tak.

  • Je ještě, než se dostaneme k té fázi neřešitelnosti, si také myslím. Připomenu, že jste se včera vrátil z Charkova, což je město, které nezažívá teď právě skvělé chvíle. Připomeňme, že jenom noci na dnešek tam byly další ruské rakety a to i na záchranáře mířily. Takže se vás ptám, co bylo v Charkově, když se tam byl vy? A proč se tam vůbec byl?

  • Oni to dělají tak, že pošlou raketu, počkají, až přijdou záchranáři a budou tam druhu. Rusové to takto dělají. Dělají to zcela záměrně. Je to taktika, jak vraždit záchranáře civilisty. My jsme jeli do Charkova, protože já se vyhnu dezinformacím, věnuji se obecně politickým záležitostem a Ukrajina jako téma je vlastně ním zlomí dezinformačních témat a já jsem ve styku s lidmi, kteří tam sbírají důkazy o válečných zločinech Ruska, kteří vlastně nám umožnili vlastně připravit tu cestu tak, aby byla maximálně bezpečná, protože to město válka nikdy neopustilo, ale je to tam vidět skutečně na každém kroku. A tak jeli jsme tam proto, abychom tu situaci viděli a dokázali si udělat prostě lepší obrázek a také připravit ten dokumentární film tedy připraven Robinu Kvapilem, režisérem.

Více z pořadu