Interview Plus

Politolog Duleba: Přiznat si, že jsme unavení z války na Ukrajině, znamená rezignovat na vlastní bezpečnost

Interview Plus

Politolog Duleba: Přiznat si, že jsme unavení z války na Ukrajině, znamená rezignovat na vlastní bezpečnost
Ukrajinská armáda dosud pravidelně od Bachmutu hlásila malé postupy svých vojsk (ilustrační foto)

Plus

Evropská komise doporučila členským státům, aby zahájily přístupové rozhovory s Ukrajinou. „Je to obrovské povzbuzení. Je otázkou, jak dlouho budou přístupová jednání trvat, ale pro Ukrajince je to důležitý vzkaz, že podpora pokračuje a dál kráčí k cíli, který si vytyčili na Majdanu,“ hodnotí politolog Alexander Duleba.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj považuje doporučení Evropské komise, aby členské státy zahájily přístupové rozhovory s jeho zemí, za historický krok na cestě ke členství v EU. Bude potřeba udělat ještě mnoho dalších, ale pro ukrajinské politiky jde nepochybně o povzbuzení v těžké době. Ukrajinská proti ofenziva nedosáhla žádných převratných výsledků a v mnoha západních zemích je navzdory ujišťování o podpoře cítit velká únava z války. Jak těžké období Ukrajinu nyní čeká? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Dnešní Interview je dnes politolog ze Slovenské společnosti pro zahraniční politiku Alexandr doleva. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají