Interview Plus

Nechci zavřít oči a nemyslet na to, co přijde po nás, naznačuje místopředsedkyně Sněmovny Richterová

Interview Plus

Nechci zavřít oči a nemyslet na to, co přijde po nás, naznačuje místopředsedkyně Sněmovny Richterová
Zvyšování daní je podle Richterové v rámci konsolidace nutné, není to ale jediné opatření

Plus

Vládní konsolidační balíček míří i přes kritiku ze strany opozice do závěrečného schvalování ve Sněmovně. „Od hnutí ANO nezazněl žádný realistický ucelený návrh co s tím, když nám chybí stovky miliard, které potřebujeme k udržení sociálních služeb, školství a zdravotnictví na dnešní úrovni,“ upozorňuje Olga Richterová, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny z Pirátské strany.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejprve dlouhé hodiny projevů obsahujících vesměs kritiku vlády a pak náhle rychlý konec a bezproblémové posunutí konsolidačního balíčku do dalšího čtení. Opozice ostatně i připouštěla, že neočekává, že by se jí mohlo podařit zablokovat soubor opatření, od kterého si vláda slibuje ozdravení veřejných financí. Dění ve sněmovně minulý týden ale opět ukázalo, jak špatná je komunikace mezi vládou a opozicí, nemluvě o dohodě nebo kompromisu. Proč je téměř každé jednání v parlamentu tak vyhrocené a jak jsou s konsolidací veřejných financí spokojen i jednotlivé koaliční strany? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes místopředsedkyně PS Olga Richterová z české Pirátské strany. Dobrý den. Krásný den přeji. My jsme mluvili o konsolidačním balíčku minulý týden s Karlem Havlíčkem z hnutí ANO, dalším místopředsedou PS. A on říkal, že z jeho pohledu vláda rezignuje na investice a inovace a podceňuje budoucí příjmy. Nemáte obavu z takového vývoje?

Více z pořadu