Osobnost Plus

Lidstvo stojí před globální katastrofou, myslí si politolog Pehe

Osobnost Plus

Lidstvo stojí před globální katastrofou, myslí si politolog Pehe
„Globalizace není něco, co si někdo vymyslel,“ říká Jiří Pehe

Plus

„Poprvé v historii lidstva se přechod z jedné éry do jiné odehrává ve světě, který je globalizovaný. A globalizace je také hlavní příčinou krize odcházejícího světa,“ říká politolog a spisovatel Jiří Pehe v Osobnosti Plus. K odvrácení výzev podle něj chybí politická spolupráce a planetární instituce schopné sjednotit postupy a pravidla. Důkazem může být klimatická krize nebo rychlý rozvoj umělé inteligence.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už má slovo Barbora Tachecí. Začíná pořad osobnost. Plus.

  • Poprvé v historii lidstva se přechod z jedné éry do jiné odehrává ve světě, který je globalizovaný. A globalizace je také hlavní příčinou krize odcházejícího světa, říká a jako doklad řečeného uvádí, že dnešní globalizovaný svět nedokáže na globální úrovni účinně politicky řešit výzvy, které ohrožují samotnou existenci lidstva.

  • Politolog, spisovatel, publicista a ředitel New York j. Univerzity Praha Jiří Pehe. Mým dnešním hostem. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den a hezký den z plusu přeje Barbora Tachecí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají