Interview Plus

Náměstci ponesou politickou odpovědnost. Novelou zákona nevytváříme trafiky, říká poslanec Výborný

Interview Plus

Náměstci ponesou politickou odpovědnost. Novelou zákona nevytváříme trafiky, říká poslanec Výborný
Marek Výborný

Plus

Projednávání služebního zákona ve sněmovně přerostlo v ostré spory mezi vládou a opozicí. Podle opozice vzniknou na ministerstvech trafiky, poslanci vládních stran ale slibují, že se počet náměstků nezvýší a nedojde k politizaci státní správy. „Cílem je přesný opak toho, co tvrdí opozice, tedy dosažení depolitizace státní správy a oddělení úrovně politické a manažerské,“ deklaruje poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přes ostrou kritiku od opozice a navzdory vetu prezidenta republiky prosadila vládní koalice svoji novelu služebního zákona. Nejprudší debata se strhla kolem bodu, který se týká obsazování funkcí náměstků na ministerstvech. Základě novely zaniknou místa odborných náměstků a nebude nijak omezen počet náměstků členů vlády. Opozice tvrdí, že to povede k nárůstu jejich počtu a vytváření tzv. trafik. Vláda oponuje, že to tak rozhodně nebude mít. Může ale upravený služební zákon zlepšit fungování státní správy jako celku? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Hostem interview v našem sněmovním studiu je jeden z předkladatelů novely, poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají