Pro a proti

Představa, že státní úředník bude na svém místě až do smrti, je pro podřízené demotivující, myslí si poslanec Benda

Pro a proti

Představa, že státní úředník bude na svém místě až do smrti, je pro podřízené demotivující, myslí si poslanec Benda
Poslanec ODS Marek Benda

Plus

Koaliční novela služebního zákona omezuje funkční období vysokých úředníků, ruší odborné náměstky na ministerstvech a zavádí libovolný počet těch politických. Zefektivní zákon státní úřednický aparát, nebo povede k politizaci státní správy a zavede takzvané trafiky?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Děkuji za slovo. Dobré dopoledne. Koaliční novela služebního zákona, která mimo jiné omezuje funkční období vysokých úředníků, ruší odborné náměstky na ministerstvech a také umožňuje neomezený počet politických náměstků místo nynějšího maxima dvou. Prošla do druhého čtení. Hnutí ANO tak neuspělo, když chtělo vrátit novelu k přepracování. Opozice má totiž k návrhu mnoho výhrad. Mimo jiné i to, že narazí na zákony EU. Přinesou navrhované změny větší efektivitu činnosti ministerstev, nalákají do státní služby kvalitní lidi, nebo novela naopak povede k politizaci státní správy a k tomu, že se z pozic politických náměstků stanou tzv. trafiky pro blízké lidi vládnoucí politické garnitury.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Já už tady se mnou ve studiu vítám předsedu poslanců ODS, místopředsedu sněmovního ústavně-právního výboru a jednoho z předkladatelů novely Marka Bendu. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají