Interview Plus

Na Slovensku už roky neprobíhá veřejná diskuse, ale veřejná hádka a nenávist, říká šéfredaktor Bárdy

Interview Plus

Na Slovensku už roky neprobíhá veřejná diskuse, ale veřejná hádka a nenávist, říká šéfredaktor Bárdy
Šéfredaktor serveru Aktuality.sk Peter Bárdy

Plus

Slovenští poslanci jednomyslně odsoudili atentát na premiéra Roberta Fica. Jako dobrý krok směrem k uklidnění nálady ve společnosti to vnímá šéfredaktor zpravodajského webu Aktuality.sk Peter Bárdy, otázkou ale je, jak dlouho se usnesením budou řídit sami politici: „Na Slovensku už roky neprobíhá veřejná diskuse, ale veřejná hádka a nenávist, která zasáhla i do života běžných rodin, mnohé vztahy jsou poškozené a nenávratně zničené.“
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Slovenští poslanci včera jednomyslně odsoudily atentát na premiéra Roberta Fica. V konečném znění usnesení vyzvali strany a hnutí, nevládní organizace a média, aby nešířili nenávist vůči politikům a veřejně vystupujícím osobám. Jak dlouho se budou usnesením sami řídit a jaký dopad bude mít atentát na premiéra na svobodu slova a slovenskou občanskou společnost? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Na Slovensko zdravím hosta Interview Plus, kterým je dnes šéfredaktor zpravodajského webu aktuality SK Peter Bárdy. Dobrý den. Dobrý den. Prajem jsou známy nějaké novinky o zdravotním stavu Roberta Fica? Uvažuje se třeba o jeho převozu do Bratislavy?

Více z pořadu