Interview Plus

Mladí vnímají, že starší generace o jejich názory nestojí. Je to alarmující, varuje Strachota

Interview Plus

Mladí vnímají, že starší generace o jejich názory nestojí. Je to alarmující, varuje Strachota
Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni

Plus

Největšími problémy České republiky jsou podle středoškoláků zadluženost, ekonomická situace a nekvalitní školství. Jen 15 % z nich se přitom domnívá, že může ovlivnit řešení problémů ve svém okolí. „Vnímají, že starší generace a svět dospělých o jejich názory až tolik nestojí. Když jim nabídneme prostor, ve kterém mohou své názory projevit, tak ho většinou využijí,“ upozorňuje Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Největšími problémy ČR jsou podle středoškoláků zadluženost, ekonomická situace a nekvalitní školství a vzdělávání. Naznačuje to alespoň nový průzkum agentury MEDIAN pro společnost Člověk v tísni. Ta už řadu let sleduje, co si o světě myslí mladá generace. Ukazuje se, že stále více středoškoláků je přesvědčeno, že demokracie je nejlepší způsob vládnutí. Budou ale ochotni se v její prospěch sami nějak angažovat. Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají