Život k nezaplacení

Jak zefektivnit české školství? Zavřít malé nekvalitní školy, radí sociolog Prokop

Život k nezaplacení

Jak zefektivnit české školství? Zavřít malé nekvalitní školy, radí sociolog Prokop
Studentka

Radiožurnál

Jak by se dala zlepšit efektivita českého školství? A dá se v něm ušetřit? „Nabízí se reforma řízení školství i reforma samotného obsahu. Až třetina českých škol má jen 100 až 150 dětí. Proto by měly zaniknout malé nekvalitní školy se špatnými výsledky,“ navrhuje sociolog Daniel Prokop. „Problém také je, že má v Česku až 20 procent dětí odklad. V Evropě je to do 5 procent,“ dodává. Poslechněte si celý rozhovor.
Daniel Prokop, Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobré dopoledne. Kde jsme pár dnů před druhým kolem prezidentské volby a jsme svědky napětí. Jsme svědky napětí mezi řadou lidí v reálném životě i na sociálních sítích. Zatím se debaty a duely prezidentských kandidátů občas dotýkají klíčových témat budoucnosti, ať už je to klimatická změna, reforma školství nebo proměny pracovního trhu.

  • Vítám tímto u pravidelného rozhovoru sociologa Daniela Prokopa, zakladatele společnosti PAQ Research, která ve spolupráci s ČRo dělá dlouhodobý průzkum na robustním vzorku, ze kterého čerpáme témata částečně i pro dnešek. Daniely. Dobrý den.

  • Dobrý den k nezaplacení.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají