Interview Plus

Peněz je ve školství i zdravotnictví dost, problémem je decentralizace, míní ekonom Mertlík

Interview Plus

Peněz je ve školství i zdravotnictví dost, problémem je decentralizace, míní ekonom Mertlík
Ekonom a bývalý ministr financí Pavel Mertlík

Plus

Česko má za sebou největší stávku odborů za posledních 30 let. Podle ekonoma Pavla Mertlíka ale ve skutečnosti proběhly dvě stávky, kdy Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) využila podstatně mohutnějšího protestu učitelů, kteří měli konkrétní a jinak zacílené požadavky. „Obsahu té stávky rozumím, ale nemyslím si, že existuje jednoduché řešení problémů českého školství,“ uvádí v Interview Plus.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česko má za sebou největší stávku odborů za posledních 30 let. Důvodů, proč odboráři vyšli do ulic nebo přestali pracovat, bylo mnoho. A ne všichni stávkovali za stejnou věc. Šéf odborů Josef Středula vyzývá vládu, aby hledala společnou cestu a kompromisy, které by pomohly všem. Je ale něco takového vůbec možné a je reálné to chtít po vládě, která si vytkla za cíl ozdravení veřejných financí? Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Hostem Interview Plus je ekonom a bývalý ministr financí Pavel Mertlík. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají