Interview Plus

Filozof Němec: Ruský režim jsou bandité, rozumí jen síle. Každý, kdo zná tu juntu, to potvrzuje

Interview Plus

Filozof Němec: Ruský režim jsou bandité, rozumí jen síle. Každý, kdo zná tu juntu, to potvrzuje
Filozof a pedagog Václav Němec

Plus

Zatímco ruské ostřelování civilních cílů, vraždy, znásilňování a rabování na Ukrajině odsoudila velká část světa, v Rusku válka zvýšila popularitu prezidenta Vladimira Putina u veřejnosti. „Nečekal jsem, že Rusko bude skutečně postupovat takto brutálně před očima světové veřejnosti,“ přiznává filozof Václav Němec.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krutost, se kterou přistoupila Ruská armáda ke své invazi na Ukrajinu, překvapila západní politiky i veřejnost. Ostřelování civilních cílů, vraždy, znásilňování nebo rabování mnoho lidí odsoudilo jako zcela nepřijatelné. Doma v Rusku nicméně válka zvýšila prezidentu Putinovi popularitu u veřejnosti, která je přesvědčena, že ruští vojáci touto speciální operací brání svět před nacismem. I v mezinárodní politice má Moskva stále své zastánce, nebo aspoň řadu zemí, které nad jejím počínáním zavírají oči. Je možné najít širší shodu a přistoupit k takovým opatřením, která by přiměla Kreml zastavit boje? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes filozof a pedagog Václav Němec. Vítám vás. Dobrý den. Dobrý den. Od začátku války není pochyb o tom, kdo je agresor a kdo je oběť. Uplynulo více než dva měsíce od začátku bojů. Myslíte, že v současné době se musíme na to, co se děje na Ukrajině, dívat jinýma očima než tehdy na konci února?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají